Geldrop verrast in spectaculair duel tegen Venray

Geschreven door Reporter. Laatst bijgewerkt: .

De in grote getale opgekomen toeschouwers waren uiteindelijk de grote winnaar in deze attractieve en spectaculaire wedstrijd en natuurlijk ook Geldrop, want die stapte uitermate tevreden met drie punten van het veld, al had een gelijkspel de verhoudingen beter weergegeven. Vanaf het eerste fluitsignaal zagen de supporters twee teams die alles gaven wat ze bezaten, veel strijd, beleving en bij vlagen uitstekend voetbal. Venray startte feller aan de wedstrijd dan Geldrop en met veel beweging in een hoog tempo probeerden ze een snel doelpunt te forceren. De groenwitten hadden daar zichtbaar moeite mee en het stond achterin niet echt goed. Dit resulteerde al meteen in een kans voor Venray-uitblinker Stijn Brinkman, die in de 8e minuut van net buiten het 16-metergebied vrij op goal kon schieten. Echter stond Geldrop-keeper Len van Gestel stond op zijn plaats. Nog geen vijf minuten later was het wel raak voor Venray toen Yannick Desriac van Geldrop binnen het strafschopgebied Ron Kleuskens van zijn sokken liep. De scheidsrechter wees resoluut naar de stip en hoewel keeper Len Gestel dichtbij zat schoot Armend Shala de bal hard en laag binnen: 1-0. Geldrop ging niet bij de pakken neerzitten en na de wisseling van de backs kregen ze steeds meer grip op de bewegelijke aanvallers. Echter was de beste kans nog voor Venray toen de thuisploeg in de 12e minuut een vrije trap op 20 meter van het Geldrops doel gekeerd zag worden door Len van Gestel. Meer en meer kwam Geldrop onder de druk uit en met Joep van der Velden op rechts had Venray behoorlijk wat moeite. Het was dezelfde Van der Velden die na een solo de bal laag voor het doel bracht in de richting van Gideon Pieschel, die door Jordy Wismans in de rug werd gelopen, waardoor de scheidsrechter opnieuw naar de stip wees. Voor topscorer Mark Werts was het een klein kunstje om de stand gelijk te trekken: 1-1 Het spel golfde nu meer op neer en zonder echt uitgespeelde kansen te creëren, aan beide kanten was het spel het aanzien meer dan waard. Beide ploegen speelden met volle overtuiging en op de grens, waarbij de jonge scheidsrechter ogen en oren tekort kwam om het allemaal bij te houden. Uiteindelijk kreeg Geldrop voor rust nog twee uitgelezen kansen om op voorsprong te komen. Eerst was het Gideon Pieschel die met een uitstekende actie achtereenvolgens Jordy Wismans en Robert Willemse op het verkeerde been zette, maar zijn schot belandde in het zijnet, daar waar Pieschel Joep van der Velden en Tim van den Akker vrij voor het doel over het hoofd zag. Net voor rust werd een doelpunt van Joep van der Velden onterecht afgekeurd toen de Venray-goalie Frank Decker een corner van Mark Werts losliet en Joep van der Velden de bal intikte. De scheidsrechter zag het anders en zo gingen beide formaties met een gelijke stand de rust in.
 
Wie had gedacht dat het na rust wat minder zou worden omdat er in de 1e helft al op een hoog tempo gespeeld was, kwam bedrogen uit. Beide ploegen kwamen goed uit de kleedkamers en meteen zat er alweer vuur in de wedstrijd. Geldrop deed er nog een tandje bij en ook Venray trok het been niet terug, gevolg was een schitterend schouwspel met veel spanning en emotie. Geldrop ging steeds beter voetballen en kreeg het spel van Venray steeds meer onder controle. Venray koos daarintegen voor wat minder voetbal en meer strijd. Daar had Geldrop minder moeite mee, want onder aanvoering Joep van Vroenhoven, Tom Dekkers, Hugo Beets en Mark Werts, die voorop in de strijd gingen, werden er steeds meer duels gewonnen door Geldrop. Het was echter Venray wat weer aan de leiding kwam. Een snel genomen corner in de 57e minuut werd ineens achter keeper Len van Gestel gedraaid door Stijn Brinkman: 2-1. Een schitterende goal voor Venray, waarbij mag worden aangetekend dat de Geldrop verdedigers een keertje niet echt bij de les waren. Het leek erop of Venray toen dacht ‘’we laten de teugels wat vieren’’, want de ploeg ging wat meer achteruit spelen, waardoor Geldrop meer initiatief kreeg en met Joep van der Velden en de snelle Gideon Pieschel wisten ze daar wel raad mee. Binnen vijf minuten kreeg Geldrop drie corners en bij de 3e corner viel de bal buiten de 16-meter voor de voeten van Gideon Pieschel, die zich geen moment bedacht en de bal snoeihard in de benedenhoek schoot: 2-2. Met nog 20 minuten te gaan streden beide ploegen voor de overwinning. Venray kreeg kansen via Armend Shala en Bram Vievermans, Geldrop via Tim van den Akker en Gideon Pieschel. Er werd volop gewisseld aan beide kanten, want het hoge tempo en harde strijd had zijn tol geëist bij sommige spelers. Het was dan ook invaller Lars de Haas die Geldrop tien minuten voor tijd op voorsprong bracht toen hij een gestopt schot van Mark Werts door Frank Decker beheerst binnenwerkte: 2-3. Venray was verbijsterd, maar zat niet bij de pakken neer en ging vol op de aanval spelen. Met nog tien minuten te spelen had het ook nog zo maar 4-3 of 2-5 kunnen worden, want tot drie maal toe kwamen de aanvallers van Venray in goede schietpositie maar faalden allen. Zelfs een vrije kopkans bij 2e paal leidde niet tot 3-3. Geldrop kon er luchtig op los counteren en had met Gideon Pieschel nog enkele malen toe kunnen slaan, als hij wat directer beslist zou hebben. Het bleef echter bij 2-3 en de euforie was groot bij Geldrop toen de scheidsrechter voor het laatst floot. Al met al een belangrijke overwinning voor Geldrop maar zoals gezegd zou een gelijkspel de verhoudingen beter hebben weergegeven. Coach Pierre van den Eeden van Geldrop was natuurlijk in zijn nopjes met de 3 punten: ‘’Op het begin na stonden we redelijk goed, we hadden wat moeite met de vele bewegende spelers van Venray, maar naarmate de wedstrijd vorderde kregen we er steeds meer grip op. Ik ben uitermate tevreden met de arbeid en strijd vandaag, twee keer terugkomen van een achterstand en uiteindelijk 3 punten over de streep trekken, is een compliment waard voor deze ploeg.’’ We weten wat we hebben ingeleverd ten opzichte van vorig jaar en doen het nu met voornamelijk Geldropse jongens, dat heeft aanpassing en tijd nodig en dan is deze overwinning uitermate welkom, zeker de manier waarop gestreden is geeft de burger moed. Ook een compliment aan Venray, beide ploegen hebben met alles gestreden wat ze in zich hebben en ook daardoor hebben de toeschouwers een mooie en aantrekkelijke wedstrijd kunnen aanschouwen.
 
Opstelling Geldrop: Len van Gestel: Tim van den Akker (87. Wessel van Moorsel), Nico de Kort (80. Damian Samuels), Tom Dekkers, Yannick Desriac, Hugo Beets: Mark Werts, Ben Bruisten (65. Lars de Haas), Joep van Vroenhoven: Gideon Pieschel, Joep van der Velden.