Geldrop met 10 man naar uitstekende teamprestatie

Geschreven door De plaatsvervangend verslaggever. Laatst bijgewerkt: .

Ondanks de voortdurende regen op een nat maar overigens goed bespeelbaar veld hebben Geldrop en Wilhelmina er een spannende en onderhoudende wedstrijd van gemaakt, beide teams hadden er blijkbaar zin in, want met prima voetbal en veel individuele kwaliteiten zagen de supporters een leuke wedstrijd.
Het was Geldrop dat sterk begonnen en al direct in de 1e minuut de score opende, Nordin de Kort zag op links Gideon Pieschel vrij staan en die bedacht zich geen moment, hij passeerde zijn directe tegenstander en zijn voorzet werd binnen getikt door Ron Jansen.
Het was opnieuw Pieschel die een paar minuten later zijn schot maar rakelings over zag gaan. Wilhelmina verschoot hier van en schakelde direct een tandje bij, met stevig ingrijpen werden de duels wat meer gewonnen en het was vooral Koulibaly die het spel naar zich toe trok, met prima ballen probeerde hij de flanken te bereiken, waar de 2 handige buitenspelers voor gevaar probeerde te zorgen.
In eerste instantie stonden beide backs van Geldrop goed en stichtte de tegenstander niet echt gevaar.
Blijkbaar frustreerde dat de blauw witten uit Weert, want steeds meer kwam er ergernis in hun ploeg en schuwde de confrontatie niet, scheidsrechter Loontjes hield het echter kort en dat was op dat moment de enige juiste keuze om het niet erger te laten worden, gevolg was wel 4 gele kaarten in een kort tijdsbestek en 10 minuten voor rust betekende dat ook de 2 voor Jansen van Geldrop die daarmee kon inrukken naar een warme douche, Geldrop hield de schade beperkt en bereikte met 1-0 de rust.

In de rust wisselde Geldrop Nordin de Kort voor de snelle Stijn Lanen en plooide de groen witten wat terug, een tactiek die prima werkte, het 10 tal van Geldrop werkte zich uit de naad en Wilhelmina kwam niet echt tot kansen, dit in tegenstelling tot Geldrop, dat zag Pieschel en Lanen met hun snelheid en acties constant voor gevaar zorgen, het was ook Lanen die met een individuele actie de 2-0 op zijn schoen had, echter zijn schot ging net aan de verkeerde paal langs. Wilhelmina had wel het meeste balbezit, maar het leidde niet tot kansen, het was Geldrop zelf die de mannen uit Weert aan de gelijkmaker hielpen, uit een aanval van Geldrop heroverde Koulibaly de bal en die zag zijn rechtsbuiten vertrekken, zijn prima pass kon Tijn v Vlerken net niet met zijn hoofd toucheren zodat de weg naar de goal vrij was, v Malten kon de bal nog net voor de lijn tegenhouden met een sliding, echter via keeper v Gestel belandde de bal alsnog in het doel.

Wilhelmina rook bloed tegen de 10 van Geldrop en drukte het gaspedaal nog wat dieper in, het kreeg direct na de gelijkmaker zijn 2e kans, echter via de lat ging de bal over, Geldrop wisselde de moe gestreden Pieschel voor de vlugge Samuels en het was hij die de voorsprong 5 minuten voor tijd op zijn schoen had, opnieuw Lanen soleerde zich op links tussen 3 man vrij en zijn voorzet viel over de centrale verdediger van Wilhelmina voor de voeten van de kleine Samuels, blijkbaar verschoot hij van deze kans, want zijn inzet kon nog net aangetikt worden door de goalie van Wilhelmina, na 96 minuten floot de scheidsrechter uit Breda af en was de conclusie dat Geldrop na een leuke en spannende wedstrijd als team een punt had behaald tegen een goede tegenstander met veel energie en beleving, een compliment voor deze jonge ploeg omdat ze ook nog eens bijna een uur met 10 man moesten spelen