Geldrop loopt tegen nederlaag aan op bezoek bij Wilhelmina’08

Geschreven door Peter van de Laar. Laatst bijgewerkt: .

Geldrop is met 2-1 onderuit gegaan bij Wilhelmina’08. De koppositie is niet in gevaar gekomen na het verlies, want met 19 punten is de ploeg van Pierre van den Eeden nog steeds koploper in de 1e klasse D.

Geldrop trad vol goede moed aan tegen Wilhelmina’08 nadat het vorige week de eerste periodetitel heeft bij kunnen schrijven na winst op bezoek bij ZSV. Op een grasveld wat niet goed bespeelbaar was zou het voetballend gezien allesbehalve gemakkelijk worden. In de 16e minuut liep Geldrop al tegen een achterstand aan. Een voorzet van de ploeg uit Weert leek een prooi te worden voor Geldrop-doelman Yannick Derix, maar Derix werd lichtelijk uit balans gebracht. Hierdoor kon Edwin Vaas met het hoofd de 1-0 aantekenen. Hoewel Geldrop op zoek ging naar de gelijkmaker kreeg het in de eerste helft geen echte kansen om wat terug te doen. Dit kwam mede doordat de thuisploeg zeer defensief ingesteld was.

In de tweede helft zou Geldrop wel enkele mogelijkheden krijgen om iets aan de achterstand te doen. Het was gevaarlijk via Tom Dekkers, die na een corner van Patrick Philippart net naast kopte. Verder was Coen Jansen in de 75e minuut verantwoordelijk voor de grootste kans aan Geldropse zijde. Jeroen de Kort gaf de bal voor, vervolgens kopte Tom Dekkers de bal door naar Jansen. Zijn schot werd knap gepareerd door Wilhelmina’08-goalie Magdi Mohamed. De kans van Jansen viel wel pas te noteren nadat eerder, in de 70e minuut, de formatie Dominik Vergoossen op 2-0 was gekomen. Na een ongelukkige ingooi werd Ricardo Kessels weggestuurd over de linkerflank. Kessels passte de bal naar Arne van Geffen, die bekeken binnenschoot. Ondanks de achterstand van twee doelpunten werd het in de slotfase toch nog spannend. Een lange bal vanuit achteruit werd doorgekopt door Tom Dekkers en kwam zo aan bij jeugdspeler Wessel van Moorsel. Van Moorsel schoot de bal in de 83e minuut tegen het net: 2-1. In de absolute slotfase leek Geldrop alsnog met 1 punt van het veld te stappen. Een lange bal Yannick Derix werd aangenomen door Patrick Philippart en kon het doel onder vuur gaan nemen. De buitenspeler schoot over en zo zou Wilhelmina’08 toch zegevieren op sportpark Drakesteyn

Opstelling Geldrop: Derix: Beets, Dekkers, Heesakkers, N. de Kort: Werts, J. de Kort, C. Jansen (87. Dirkx): Philippart, De Haas ( 73. Van Moorsel), v.d. Velden

Joris van Nisselrooij